Forum Miocanac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dvadesetprvi punat

4 posters

Go down

dvadesetprvi punat Empty dvadesetprvi punat

Порука  zog Thu Dec 25, 2008 5:12 am

Nedelja je vrijeme poslje rucka,za mnoge je to bio sasvim jedan obican preljep suncan dan u Miocicu,a za mene jedan dan koga cu se uvijek rado sjecati....U Miocicu je nekako od davnina ostala ta navika da se ljudi poslje nedeljnog rucka okupljaju na jedno odredjeno mjesto dje su se vodile velike price,prepricavale uspomene iz starijih vremena,obicno je to bilo na seoskom Zogu dje su se balote igrale... Uvjek je tu bio neko iz starije dobi sa bagulinom u ruci i nakrivljenom kapom na glavi ili u mnogo slucajeva pod guzicom ako bi slucajno kamen na kojem sjedi bio ladan.Mozda te price i nisu bile toliko vazne i bitne kao sto je bila dumijana vina oko koje su oni sjedili i na kojoj je obicno bila jedna casa nabijena na dumijanu kao da se cjedi i iz koje su svi pili,pa kad se grlo osusi natoci se casa ,zvekne na eks, trenu one dvi tri kapi na zemlju ,pa se casa doda odma sledecem pa tako u krug...Sto vise vina sve se vise prica,a igrlo se cesce susi.....I onda balotaci pridju da se osvjeze kojom casom vina,vinom za koje se i partija igra ali vina nema....Kod nas u dalmaciji vazi pravilo da uvjek vise piju oni koji sjede po zidicu oko zoga nego oni koji igraju...Danas su se malo vremena izmjenila...jer poslje nesretnog rata ljudi koji su se vratili nisu nasli vinograde onakve kakve su i ostavili blagorodne i rodne pune veliki grozdova pune bacve vina....Jedini cilj bio je spasi vinograd od dalje suse , propadanja i uz veliki trud rad sa velikom voljom se iscekivalo da svake godine bude sve vise i vise roda a pritom i vina...Tako da je u tom perijodu vina bilo rijetko a i oni koji su ga imali ljubomorno su ga cuvali za svoje vlastite potrebe,i nisu ga prodavali....Zoga i balotaca ce biti uvjek jer okruglog drva i koloveza nemeres istrositi,to jednostavno traje pa traje....Samim tim balotaci su odlucili da se partija igra od pivu,da se ne gubi nasa stara tradicija...Tako je bilo i tog popodneva,poslje nedeljnog rucka otisao sam na balote,dolazim vidim ima puno naroda srce mi veliko ki Promina bice balotanja bice opet velika partija jer su tu sami profesjonalci koji godinama igraju i profesjonalno se bave balotanjem.....Tu su Beli,Zika,Mrki profesori balota tu je i par stari i veoma iskusnih igraca,ima i nas mladjih koji nemamo iskustvo ali imamo veliku zelju za igrom....Stojimo svi pod orasom,trebaju parovi da se izaberu realno je da se izaberu igraci koji su po snazi i znanju veoma bliski ali ovog puta to nije bilo tako....Ocemo igrati ljudi?Ajmo ca jedan ce ,ajmo ca drugi ce, treci ,cetvrti ,peti ,sesti super ima nas bice dobra baza....Ko ce sa kim?Pocinje komesanje ajmo vako,ajmo nako jedan oce drugi nece nikako se dogovoriti..Na pocetku mi je bilo cudno svi bi da igraju ali nikako da se izaberu,pitam se sta je razlog zasto?Shavacam problem je taj da svi hoce da igraju sa favoritima,dal' zbog same pobjede ili je kuna toliko velika da ju je tesko potrositi?Konacno trojica su se nasla...Ko bi drugo nego trojica profesjonalaca Beli,Zika,Mrki totalno nerealno jer u tom trenutku od njih trojice nije bilo jacih balotaca....Trebaju nam jos trojica da bi partija pocela....Pitam okolo, oces ti igrati? jedan ce a ja ne mogu umoran sam pitam drugog a ja ne mogu noga me boli treceg necu mili hvala igrajte vi mladji...Niko nece da se masi balota jer se igra protiv igraca koje je nemoguce pobjediti...Moj drug Miki se javlja ja cu da igram....Miki je igrac koji je u tom trenutku mozda igro pet partija u svom zivotu,ali jako talentovan i sa velikim osjecajem za balote...Presrecan sam sto imam podrsku i njemu piva nije vazna koliko sama igra i draz da se pokusa pobjediti nemoguc protivnik,ali treba mi jos jedan....kad neko od tamo,ajmo ih ca pobjediti pa da zapamte za sva vremena....bio je to Kole,stariji igrac moze se slobodno reci i jedini od nase ekipe koji je imao nekog iskustva sa balotama....Protivniku se brci smjese,odlicno popiti cemo dzaba pivu a usput se zabaviti....Okolo ljudi koji sjede pocese dobacivati,ma dje cete vi sa njima morete odma predati,ma oni su puno jaci,nerealno je itd....Ali za mene je to jedina draz,igrati protiv favorita i probati ga pobjediti....Pocela je velika baza...Sve vrjeme se igralo grcevito,punat za punat.....protivnik je bio iznenadjen sa velikim otporom...Pokusavali su na sve nacine da nas zavaraju sa svojim dugogodisnjim iskustvom ali im nije uspjevalo...Svi okolo su navijali za nas bodrili na davali podrsku na razne nacine udri je, valjaj ,krati ,igraj jace....i sve tako do rezultata 19-18 za protivnika...Bulu ima protivnik (mrki) baca ga prilicno dalek...znam da taktizira,,,,Valja balotu rutinski,balota stize na pola metra od bule...Imamo sansu moze se i bolje...Valja Miki stalozeno mirno balota dobro ide ima dobar pravac i daljinar joj je dobar vidi se nece daleko od bule,konacno staje...u mjeri su ali je ipak Mrkijeva punat...Miki je ponovo na potezu valja,i druga mu je balota odlicna,vidi se ulazi u punat...Na potezu je Mrki,valja mrki ali ovog puta nista,kriv mu ovaj kriv mu onaj i od ljutina zove belog....Udri ovo Beli!!!!Beli zauzima polozaj nisani...sa strane ga provociraju pridji nije uzorano,ako je pogodis ja cu je pojesti itd...medjutim Beli je neprikosnoven udara je ki cekicom....Njihov je punat,treba im jos jedan...Valja Kole prvom nista valja drugom balota cika...Nas je punat...alui treba nam jos dva...Beli se ponovo zalece puca ali ovog puta nista....Vice Mrki!!!Zile valjaj mi u punat nedaj za vise!!!Zile valja ali ga nece...valja drugom vidim ide balota prema buli stize medju one ostale kucka u Mikijevu i sad imamo dva punta,treba nam jos jedan...Ostao sam sam,svi su bacili balote samo ja imam svoje u ruci ,znam ako uvaljam punat da je pobjeda moja...Okolo mi dobacuju mali udri onu za gotovu ,ma bolje ti je valjaj ,okrati da ne pokvaris nesto....Ja odlucujem valjati cu...Kuckam one balote jednu od drugu,ne da bi sa njih prasinu otreso nego da bi ih zblizijo,da budu kao jedna...onako ushicen zeljan velike pobjede,pozurujem bacam prvu balotu brzinski,ali ona stade kao da je nesto zakocilo...Ostala mi je jedna balota znam da bi sa njom mogao i da moram pobjediti,skocentrisem se stezem je sa svih pet prstiju,izmedju sake i balote treba da postoji uzojamno osjecanje,osjetim da mi se to desava,znam da sam ja gospodar nad njom,znam da je balota samo jedno obicno okruglo drvo kojeg ja posaljem tamo gdje zamisli,ali isto tako znam da ce me ona poslusati ukoliko joj se na stazi do bulina ne isprjeci neki piljak ili drvce koji ce je natjerati da promjeni pravac da se prevali na drugu stranu ili da okrati,proklizne odleti....Osjetim je u ruci,hvatam polu sagnuti polozaj zamisljam je odma pored bulina bacam je ispod ruke da bi joj odredio pravi daljinar pustio sam je,vidim krenula je dobro pravac je dobar poskakuje al se na njoj vidi kao da rusi sve prepreke ispred sebe kao i da ona osjeti gdje treba stati,usporava priblizava se skupini balota....Sa strane cujem...evo je navr njega,nu netreba ti,uzelaga vidi se na njoj........i konacno mili i sigurno se sad vidi da ce stati odma pored bulina....staje i to je veliki 21. punat....Ja,miki i kole bili smo presrecni svi okolo su nam cestitali i narucivali sta cemo popiti za veliku pobjedu nad do tad velikim protivnikom!!!!!

Eto g ato je ukratko jedan dozovljaj sa balota....
Imena su izmisljena ali dogadjaj je istinit....
zog
zog

Број порука : 77
Age : 43
Локација : miocic
Registration date : 14.11.2008

Назад на врх Go down

dvadesetprvi punat Empty :-)

Порука  Tratincica Thu Dec 25, 2008 1:30 pm

Evo zog procitala sam tvoju pricu sa nestrpljenjem i iscekivanjem sta ce biti na kraju Very Happy
Svaka cast na prici,vrlo je zanimljiva-a i svaka cast na pobjedi nad nepobjedivim Very Happy Very Happy
Samo tako nastavi-jedva cekam sljedecu pricu cheers
Pozdrav od mene cheers cheers
Tratincica
Tratincica

Број порука : 180
Registration date : 19.11.2008

Назад на врх Go down

dvadesetprvi punat Empty Re: dvadesetprvi punat

Порука  aurora Thu Dec 25, 2008 6:28 pm

Uh, ovo je gore, nego da gledam neki Thriller affraid
Fantasticno opisano sve u detalj i na kraju sretan zavrsetak ki u ljubavnom filmu Very Happy
Zog, svaka ti cast za ovo, skinila bi ti kapu da je imam na glavi lol!
I ja zeljno iscekujem daljne price koje me uvjek iznova obraduju cheers
Zivio i veso bio, Zog moj cheers
aurora
aurora

Број порука : 355
Registration date : 14.11.2008

Назад на врх Go down

dvadesetprvi punat Empty Re: dvadesetprvi punat

Порука  ABC Thu Dec 25, 2008 8:09 pm

Odredjivaj datum vreme i mjesto dje cemo se sastati,ja ovo nemogu vise slusati,u pljevu cu te satrati,u pljevu,samacki,dva protiv dva ili tri protiv tri,biraj kako oces,biraj i javljaj da rezervisem kartu...pozdrav Mad Mad Mad

ABC

Број порука : 48
Registration date : 19.11.2008

Назад на врх Go down

dvadesetprvi punat Empty Re: dvadesetprvi punat

Порука  ABC Sun Dec 28, 2008 5:15 pm

Kad sam po drugi put dvadesetprvi punat procito doslo mi koji si,/izdo te Mrki/,a ja cijelo vrijeme mislim da je neko sa grabica strane.Pa ono za Djudjinu tresnju,oklen je to obnjusilo za nju.....Za balote sad moram da malo popustim,prije sam reko da su ti sanse da dobijes jednu od deset 10 posto,sad kad znam ko si sanse su ti jedna od deset....pozdrav abc

ABC

Број порука : 48
Registration date : 19.11.2008

Назад на врх Go down

dvadesetprvi punat Empty Re: dvadesetprvi punat

Порука  aurora Sun Dec 28, 2008 5:26 pm

ABC, nisam bas sigurna u tvoje prognoze Very Happy
Znamo da ti je brat jak na balotama, ali to moze biti samo zato sta Zog nije bio prisutan Wink
Gledala sam ja maloga kako igra... affraid Very Happy
aurora
aurora

Број порука : 355
Registration date : 14.11.2008

Назад на врх Go down

dvadesetprvi punat Empty Re: dvadesetprvi punat

Порука  ABC Sun Dec 28, 2008 10:31 pm

Brata sam ja ucio balote,Ameriku i Kanadu cijelu smo polozili na pleca,kredenica puna pehara ki sipak spica.Polacani koji su najjaci bili u dalmaciji su nam redovite musterije,nemoj ti vjerovati,next time cu slikati pehare pa ces vise vjerovati ,ok,.....pozdrav

ABC

Број порука : 48
Registration date : 19.11.2008

Назад на врх Go down

dvadesetprvi punat Empty DOGODINE U MIOCICU

Порука  zog Tue Dec 30, 2008 4:35 pm

ABC,ma!!!!Ma lako je meni za polacane,i te sve po Kanadi i Americi....
zog
zog

Број порука : 77
Age : 43
Локација : miocic
Registration date : 14.11.2008

Назад на врх Go down

dvadesetprvi punat Empty Re: dvadesetprvi punat

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму