Forum Miocanac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BORAC-SVILAJA

2 posters

Go down

BORAC-SVILAJA Empty BORAC-SVILAJA

Порука  ABC Tue Jan 06, 2009 6:40 am

Davno nedje,tamo sezdeseti godina u nasem selu bilo je nekoliko fudbalski timova''u Miceticima je bila SVILAJA,u Marticima BORAC,u Dedicima SLOGA,na ostariji JADRAN,i Vukovici su imali tim,ali nemogu se sjetiti imena,nemogu i gotovo,probo sam se sjetiti i tri dana se sjecam,ali od tog nema nista,/ako se ko sjeca imena bilo bi mi drago da me podsjeti/..... Kad se pusti polje,pozenje zito,pokose livade,,,,nedje oko Petrovdana, pocelo bi prevenstvo,igranje utakmica izmedju nasi timova.Za Svilaju su igrali Micetici i iz Drage,naravno koji su bili najbolji/mene je rijetko dopadalo,bilo bolji/,za Borac| Martici,Krasici,Beljani,za Slogu| Miletici,Dedici i Vetnici,za Jadran su igrali ovi sa ostarije. Nasi timovi su imali svoje stadione,,,,na Barici kod Erakovica kuce Svilaja je bila domacin,na Dedica barama bio je stadion Borca ,Sloge i Jadrana,a iza cicovice bi Vukovici docekivali goste..................ima jos / Pozdrav od abc/ Arrow Arrow Arrow

ABC

Број порука : 48
Registration date : 19.11.2008

Назад на врх Go down

BORAC-SVILAJA Empty Re: BORAC-SVILAJA

Порука  aurora Tue Jan 06, 2009 11:58 am

ABC, jedvo cekam da dalje nastavis! Pa, ti se sjecas jos imena klubova (dobro, sem Vukovica ;o) svaka ti cast!!!
Da se nisu FK "Stupa" zvali Very Happy
Nemoj dugo cekati sa pricom Wink
Kako si "uplovio" u N.Godinu?
aurora
aurora

Број порука : 355
Registration date : 14.11.2008

Назад на врх Go down

BORAC-SVILAJA Empty Re: BORAC-SVILAJA

Порука  ABC Thu Jan 08, 2009 1:49 am

Utakmice su igrane subotom,nedjeljom,a i prostim danima,bodovi nisu upisivani,nije bilo dresova ni sportske opreme,neko u slapama,a najvise bosi.Golovi su bili od dva veca kamena,za utakmicu Svilaja-Borac ponekad bili bi napravljeni golovi od dva pobodena drveta,kao stative i uze ili konop preko se sveze za precku.Trener Borca,a i MIOCICA kad se takmicio u ljetnjoj ligi Drniske Opcine bio je Martic Nikola-Brice.Svilaja nije imala svog trenera,uglavnom je to bio neko od stariji igraca,koga se moralo slusati,,,,,igraci Svilaje i gledaoci su na konjima isli u polje tj.na utakmice,pa kad bi pobjedila Svilaja pobjeda se proslavljala galopom konja preko Ostarije uz Brijeste,Skaline,skandirajuci Svilaja,Svilaja........pozdrav ..ABC Arrow Arrow Arrow

ABC

Број порука : 48
Registration date : 19.11.2008

Назад на врх Go down

BORAC-SVILAJA Empty Re: BORAC-SVILAJA

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму