Forum Miocanac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TRESNJE RANKE

5 posters

Go down

TRESNJE RANKE Empty TRESNJE RANKE

Порука  zog Thu Dec 18, 2008 5:02 am

Sjecam se kao da je juce bilo,imao sam 12god...Jutro oko osam sati,lagano me bude sunceve zrake koje se probijaju kroz skure i kao da mi svako jutro govore aj ustaj vidis kolko je sati,a napolju cujem janjce i ovce kako mekecu i bleje,a tu je i neizbjezna cobanica koja na sav glas vice prluc,prluc,odi,odi dje ces u dracu djavo te zapalio, "i" svasta joj vrag odnio ka ije......Odose ovce u brdo,a ja lagano otvaram oci budim se sa osmjehom zadovoljstva, i u stomaku mi nekako milo,a kako i nebi bilo kad sam sinoc prvi put ove godine ijo TRESNJE RANKE....Ustajem idem u wc obavljam sve jutarnje potrebe,lagano kroz hodnik pa u kuzinu...Dobrojtro majo,dobrojtro sine!Sjedam na otoman!Sta ima novo mama, dje je caca?A tuda je nedje znas cacu vrti se vaje oko kuce,vaje nesto prcka nikad mira nema.....Ajde da marendas sine!Ma nemerem idem zera vani pa cu onda....Cekaj,cekaj da te upita mate nesto ...Staj?Dje si ti sinoc bio?A meni kao da se one tresnje okrenuse u drobu,vidim,slutim sigurno nesto zna pocelo je neizbjezno propitivnje onako sve okolo kole,pitam se kako je prije saznala,ko joj je reko?Ubjedjen sam sto posto znam da nas nije niko vidio bila je suton skoro mrak bili smo tihi oprezni sve do jednog trenutka,kad je grana pukla i kad je pocela bjezanija....Ustajem sa otomana vatam se za kvaku otvaram vrata i usput pocnem nesto mrmljati..Cekaj stani cujes sta sam te pitala?Stajem okrecem se,zacuceno sirim ruke...aaaaaa?????DjE SI SINOC BIO?Ma tute mama ok'okuce igrali se zera zmire....Sto me pitas?Ma jutros tuda kolovezom prolazio Djudja ljucega ga nisam vidila veli da su mu neka drcina sinoc na onoj mladoj ranoj tresnji granu skrsila,i da zna ko je,ali da ih nije mogo uvatit....Nemoj djete,da bi ti...Izlazeci vani ponovo mrmljam,ma nebrini majo....Onako sav uplasen stajem gledam oko sebe jede li idje Djudje ,vidi li me prebiti ce me od batina a zasto i nebi kad sam to i zasluzijo....okrecem se ljevo desno 100 misli mi u glavi od toga 99 negativni,samo je jedna pozitivna moram pod hitno da obavjestim mog druga Bubija i ispricam o svemu sta se desava i usput da vidim da li je dobro ima li posljedica od pada sa tresnje ....Zadatak nije ni malo lak jer kud got da krenem pored dida Djudje se proci moram...Sa kojim putem ,puteljkom,kolovezom da idem ,obuzima me strah noge mi klecaju imam osjecaj da mogu da preletim do bubija da bi u zraku sreo dida Djudju....pred ocima mi samo djuda a u ruci mu siba...Odlucio sam idem kolovezom odma ciko njegove kuce,zatrcavam se brze i brze pa sto se blize priblizavam zonama dje me didi Djudja more viditi noge mi lete udaraju u guzicu imam osjecaj ki da se zemlje ne dodjevam....Dobro je,proso sam....onako zadihan ulecem kod bubija u kucu...Bubi,bubi!!Sta je mali sta si pobenavijo,ki da te neko mokrom carapom po glavi lupijo,odgovara bubijeva baba mjeseci kruv na stolu...Dje je bubi?Eto ga gore iza-kuce pentra se po onoj orasini....Aj zdravo odgovaram trceci iz kuzine....Trcim iza kuce, bubi bubi !!!Dje si,sta je tebi odgovara bubi!!!Imam ti nesto reci didi Djudja sve zna...Lazes...!!!Mate mi rekla vidila ga jutros kako kolovezom tetura ljut ki ris,i reko joj da zna ko je!!!A bubi ce.. pa da zna ko je onda bi reko tvojoj materi da si ti...Na trenutak mi ka laknulo,ali opet ostaje sumnja...Kako si ti jesi se udario kad si pa?Imam modricu na butini i ispod lakta!Jel boli?Ma nije to nista!!Uh dobro je!!I ljepo sam ti reko da se ne penjes na onu tanku granu!!!Da ali jesi vidio da su one na vrhu bile najcrvenije i najsladje ....!!!!Sto si uvatio bjezati?Ja se prepo!!Ja kad sam vidio tebe i ja uvatio bjezaniu!!Ajme al su bile dore,ako Djudja sazna da smo mi nadrljati cemo....Igrali se mi tu,ali na distanci od Djudje sta je sigurno, sigunro je... Doslo vrijeme za rucak,ali meni se jos ne odvaja od mog druga bubija,ali moram mate ce me ubiti ako ne rucam...Kako sad da se opet vratim kojim putem puteljkom kolovezom..Kasnim poci se mora, odlucujem istim putem istu cu taktiku koristiti...Dolazim kuci,dobro je proso sam ni ovog puta Djudje nema...Eto me uprav na rucak,mate postavila sto ima tu juhe koju ja tad i nisam volio,leso meso,zelena salata,i moje omiljene pohovane snicle,kruv ispod peke itd...Sjedam ja,odma bi se masio za sniclu ali mate ne da sniclu dok ne pojedem juhu...Sipam ja juhu eto toliko da dno pokrije,vice mate sipaj sipaj nece ti skoditi, stavim ja jos jednu kacivolu,pocmem jesti zagrabim zlicom prvi put pusem u zlicu a mislim na sniclu,jedam ja nju a boga mi jede i ona mene....i tako ja jednu zlicu drugu trecu kad neko ti kuca na vrata..Vice mate,eto vidis cim sjedes rucati eto ti nekog...DA!Otvaraju se vrata,dizem glavu pogled prema vratima ,gledam ne slutim ko bi mogo biti...kad ko didi Djudja stoji on, kao da ga sad gledam nakrivio kapu u ruci mu bagulina....Promrlja Dobara dan ljudi,prijatno,izvinite sta dojdjo u ovo vrijeme,ali moro sam doci....!!!!Mate napola cujem mrlja i ona nesto..Nista djudja aj udji sjedi sta ces popiti? Meni srce u petama,ruke mi se tresu ni supu ustima prinjeti ne mogu,ne znam jel mi vruce zbog supe ili djudje mjenjam boje cas crven cas bijel,slazem pricu u glavi da li da lazem ili da kazem istinu,mislim se sad sam ijo tresnje i nikad vise....Odgovara djudja materi,necu nista znas li ti zasto sam ja doso!!!Ja gotov, grebem po onom pijetu,ijako sam supu odavno poio...Vice mate reci Djudja? Doso sam radi tvog malog...Od straha ga vise ni necujem!Mate me pogleda onako mrko,te upita Djudju!!Da nije nesto napravio,berekin cuti nista mi nije reko.....Okrenu se did Djudja prema meni i kaze:Mali dje si ti bio ovi dana,sinoc sam te trazio?Ja onim drhtavim glasom, odlucujem da lazem...A tuda dide igro se zmire...A zmire kazes?Da dide!!!Dignu ruku ispruzi kaziprt i kaze,slusaj me dobro!!!Meni pred ocima i mate i caca i Djudja i siba pade mi roletna preko ociju....Nastavi ti Djudja znas li dje je moja tresnja....Znam,neznam koja tresnja?Zbunjeno cu...Dobro ,kad zavrsisi rucak cekam te ispred kuce,skale sam vec pripremio penji se i jedi koliko got oces,samo se cuvaj i ne krsi grane,sinoc su mi neki berekni skrsili granu a zasto to?Ti si najbolji momak ima da jedes koliko got oces!!A meni laknu,srce mi se vrati na mjesto i juha mi slatka postade,vatam kacivolu pa stavljam jos...Mate me zacudjeno gleda od kad ja toliko juhu volim!!!Ustade Djudja sa otomana i krenu vani,a ja cu dide dide more li i bubi samnom?More,reko sam ti...Ti si odgovoran penjite se i jedite koliko ocete...Hvala ti dide!!!!

Ovo je jedna mala istinita prica!!
Bubi je izmjenjeno ime....
Did Djudja je za one koje ne znaju bio didi koji je bukvalno omao botanicku bastu...
Njegovi bajemi,orasi,dunje,tresnje,ruze,limunovi,pa i kivi bili su najbolji.....
Eto toliko od zoga za sad!
zog
zog

Број порука : 77
Age : 43
Локација : miocic
Registration date : 14.11.2008

Назад на врх Go down

TRESNJE RANKE Empty Re: TRESNJE RANKE

Порука  mala_martina Thu Dec 18, 2008 10:29 am

Ko da ga sad vidim kako onako blago povijenih ramena polako gazi kroz selo. Zastane svako malo par koraka, javi se, nesto priupita pa onda nastavi dalje niz kolovez. Cini mi se da je on i bez pitanja znao odgovor.
mala_martina
mala_martina

Број порука : 6
Registration date : 16.12.2008

Назад на врх Go down

TRESNJE RANKE Empty Re: TRESNJE RANKE

Порука  Admin Thu Dec 18, 2008 2:07 pm

Svaka cast Zog zmaju
Admin
Admin
Admin

Број порука : 356
Age : 49
Локација : Miocic
Registration date : 11.11.2008

http://miocanac.110mb.com

Назад на врх Go down

TRESNJE RANKE Empty :-)

Порука  Tratincica Thu Dec 18, 2008 2:31 pm

E zog svaka ti cast-bas si me oraspolozio maksimalno-sade netrebam ni rucati Smile
Ova tvoja prica mi je toliko drzala paznju,da uopce nisam cula da mi rucak kipi Very Happy Very Happy
E ovo nama treba na forumu-nadam se da ce biti jos ovakvih prica i dogodovstina iz djetinjstva Very Happy Very Happy
Sjecam se i ja didovih tresanja,kivija i onih najljepsih crvenih ruza u selu cheers
Pozdrav cheers cheers
Tratincica
Tratincica

Број порука : 180
Registration date : 19.11.2008

Назад на врх Go down

TRESNJE RANKE Empty Re: TRESNJE RANKE

Порука  aurora Thu Dec 18, 2008 2:44 pm

Ja evo po drugi put citam,( usput jedem) i kao sta tratincica nije cula da joj rucak kipi, tako ja, zamal pinjurom nisam u oko izvadila kolko sam se zadubila Smile
Super prica i dozivljaj je docaran tako da imam osjecaj kao da sam ja sjedila sa tobom dok si srko juhu ili bjezo kroz bajeme Very Happy
Ima tu jos sigurno "bisera" i sad kad si nas navadio, nema druge nego pisi kao i ABC. cheers
aurora
aurora

Број порука : 355
Registration date : 14.11.2008

Назад на врх Go down

TRESNJE RANKE Empty Re: TRESNJE RANKE

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму